Тур Плаза

Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Національний дендрологічний парк «Софіївка» розташований в м.Умань, на берегах річки Кам’янки. Він займає площу в 180 гектарів і є зразком садово-паркового мистецтва. Зараз парк «Софіївка» — популярне місце відпочинку в Україні.

Парк «Софіївка» заснований на початку XIX століття польським графом Станіславом-Феліксом Потоцьким для дружини Софії Потоцької, на честь якої і названо парк. Для його будівництва в 1796 році була дуже вдало обрана місцевість з пагорбами та ярами, з великими гранітними брилами на берегах річки. План парку спроектував ландшафтний дизайнер Людвіг Метцель, а ідея створити парк в романтичному стилі з використанням образів героїв Гомерівської «Одіссеї» і «Іліади» належить самій Софії. Для виконання будівельних робіт на 6 роки залучили місцевих кріпаків. У 1802 році парк «Софіївка» був повністю впорядкований і подарований Софії до дня народження.

У 1836р. указом Миколи I «Софіївка» перейшла в підпорядкування Управління військових поселень і стала називатися Царициним садом. Сюди був запрошений архітектор Андрій Штакеншнейдер для будівництва нових споруд: Рожевого павільйону, Павільйону Флори, Китайської альтанки та інших будівель — це був період розквіту парку.

У 1859 році парк стає навчальною базою Головного училища садівництва Російської імперії. В цей час збагачується рослинний світ «Софіївки», з рідкісних видів рослин створюється Англійський парк.

Після революції 1917 року Царицин сад перейменували в Парк імені III-го Інтернаціоналу. Існуюче на його території училище садівництва, стало агротехнікумом, згодом сільськогосподарським інститутом, а сьогодні — це Уманський національний університет садівництва.

З 1955 року по теперішній час «Софіївка» підпорядковується Національній академії наук України.

У Софіївському парку, крім екскурсій, можна покататися на човні, катамарані,  а також покататися на човні по підземній річці, прогулятися в кінному екіпажі.

Тут поряд з природними об’єктами, такими як яри, скелі, кам’яні брили, кручі, струмки будувалися і штучні елементи: прокладалися алеї, споруджувалися фонтани, висаджувалися дерева (в тому числі і рідкісних порід), переносилися брили згідно архітектурним рішенням інженера парку Людвіга Метцеля, будувалися гранітні гроти, копалися ставки. Парк був доповнений мармуровими статуями грецьких і римських богів, декоративними елементами з каменю і гіпсу.

Прогулянка по парку займає досить тривалий час, тому в запасі необхідно мати кілька годин, щоб насолодитися красою саду. Екскурсовод розповідає багато цікавих легенд, без яких загальне враження від відвідування парку може бути неповним.

У Софіївці кожна скеля, камінь, грот, водоспад, фонтан мають свою цікаву історію або легенду. Ними тут овіяне все і це додає ще більшу загадковість і таємничість парку. В основі історій лежать легенди Давньої Греції та Риму, а також історії з сімейного життя Потоцьких.

У 2007 році «Софіївку» признали однім з «Семи чудес України»

         У липні 2019 року в місті Умань відбулася презентація фентезі-парку «Нова Софіївка». У Національному дендропарку «Софіївка» оновлена ​​історична частина унікальної пам’ятки садово-паркового мистецтва. Тут створили унікальні композиції і арт-об’єкти, де світ української культури та міфології був пов’язаний зі світом стародавнього Сходу.

Гості можуть побачити світомузикальну арт-інсталяцію з портретом Софії Потоцької, інноваційне 3D-мапінг шоу «Душа лісу», стилізовану вхідну групу, поруч з якою представлені картини з періодами розвитку «Софіївки», водоспад «Дракони». В рамках проекту було створено багатоярусний світлодинамічний прогулянковий комплекс водоспадів «Тризуб Посейдона», встановлені пам’ятники засновнику парку Станіславу Потоцькому і його дружині Софії, висаджений сад магнолій, оновлено центральну алею і доріжки з гранітної бруківки.

Особливо привабливою «Нова Софіївка» стає з настанням темряви, ввечері тут починають працювати світломузичні арт-інсталяції. Фентазі-парк вдало доповнив існуючі туристичні об’єкти м. Умань. Тепер «Софіївку» буде цікаво відвідувати в будь-який час доби.

Вартість туру — 750 грн. (Для дітей до 16 років — 700 грн.)

Додатково оплачується вхід в фентазі-парк «Нова Софіївка» — 70 грн. (Для дітей — 40 грн)

 

Програма:

  •  виїзд з міста Херсона — 9.00
  •  прибуття в м.Умань — 14.00
  •  прогулянка і екскурсія по дендропарку «Софіївка» — 14.00-16.00
  •  вільний час для прогулянки по дендропарку «Софіївка» і фентазі-парку «Нова Софіївка» — 16.00 — 21.00
  •  виїзд з м .Умань – 21.00
  •  повернення в м Херсон — 2.00

 

У програмі туру можливі зміни в зв’язку з погодними умовами, станом доріг і можливостями партнерів

У разі корпоративних (групових) заявок розглядається індивідуальний підхід у формуванні ціни і програми туру

Надіслати запит

Напишіть ваші уподобання і ми підберемо найкращий тур

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Напішить нам

Спасибо за заявку. Наш менеджер свяжется с Вами.

Оставить отзыв


Прикрепите фотографию

Спасибо за ваш отзыв!