Тур Плаза

Актовський та Арбузинський каньйони

Ця подорож для тих, хто не любить сидіти на місці і завжди знаходиться в пошуках цікавих місць для відпочинку.

На цей раз запрошуємо познайомитися з чудовим місцем нашої рідної України – Актовським каньйоном.

            Відвідавши Актовський каньйон, цей відпочинок ви запам’ятаєте надовго — пейзажі фантастичні! Рівний безкрайній степ перетинає глибока річкова долина з крутими  схилами і вузьким дном, між кам’яними схилами каньйону звивається річка зі зловісною назвою Мертвовод. Це притока Південного Бугу. У деяких місцях утворюються прямовисні кам’яні стіни. Висота скель досягає 40-50 метрів — це приблизно 10-15-поверховий будинок. На берегах лежать величезні валуни.

       Колись в давнину за течією цієї ріки скіфи сплавляли тіла своїх померлих вождів — можливо, назва Мертвовод прийшло до нас з тих часів. За іншою версією, «мертвої» вода стала за часів татарських набігів — нібито місцеві жителі (в деяких переказах, запорізькі козаки) вилили в річку отруйний відвар, щоб отруїти бусурман, які розбили табір неподалік. Втім, деякі дослідники пов’язують таку назву річки з високим вмістом сірководню в її водах і відповідним запахом.

             Це місце вразить як любителів природи, так і фанатів екстремального відпочинку своїм незвичайним поєднанням водної та лісової екосистем, безліччю валунів і скель.

У декількох кілометрах від села Актово знаходиться ще один каньйон — Арбузинський і перший в Російській імперії штучно насаджений ліс Скаржинського.

Арбузинський каньйон або як його ще називають Малий Актовський каньйон, вважається гордістю і однією з найголовніших визначних пам’яток Миколаївської області.

            Трикратський ліс не був створений природою, а насаджений руками людськими і дякувати за таке гарне місце ми повинні  графу Віктору Петровичу Скаржинському, який в 19 столітті насадив тут парк. До речі, в селі Трикрати досі збереглася садиба роду Скаржинських — атмосферна двоповерхова будівля, побудована ще в XVIII столітті. Відмовившись від кар’єри військового, Скаржинський задумав влаштувати посеред миколаївських степів дендрологічний парк — привіз понад 200 сортів плодових дерев, саджанці дубів і тополь, туй і тюльпанового дерева, мімози і кедра

У парку розбили фонтани, проклали доріжки — завдяки заплутаній сітці алей частина Трикратського лісу отримало назву Лабіринт. Йшли роки, і парк перетворився на справжній дикий ліс — тут можна зустріти бізонів, оленів, фазанів та інших представників лісової фауни. Наприклад, в Мироновому гаю гніздяться сірі чаплі — це єдине подібне місце на карті Миколаївської області. А ще в Трикратському лісі є цілий гай старовинних дубів — їх вік давно перевалив за сотню!

Ці місця варті того, щоб їх відвідати.

Вартість туру — 600 грн.

У разі корпоративних (групових) заявок розглядається індивідуальний підхід у формуванні ціни і програми туру

Надіслати запит

Напишіть ваші уподобання і ми підберемо найкращий тур

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Напішить нам

Спасибо за заявку. Наш менеджер свяжется с Вами.

Оставить отзыв


Прикрепите фотографию

Спасибо за ваш отзыв!